پرش به مطلب اصلی

راه اندازی تست نرم افزار

· خواندن 41 دقیقه
محمد منفرد
مدیر اتومیشن کمپ

اهمیت انجام تست حرفه ای و داشتن فلوی استاندارد SQA یا همون Software Quality Assurance به معنای تضمین کیفیت نرم افزار بر کسی پوشیده نیست. درسته که در قدم اول باید کدبیس ما شامل تست های Unit و Integration با کاوریج بالا باشه ولی در نهایت باید محصول رو از دیدگاه کاربر بررسی کنیم و برای رسیدن به این هدف نیاز به راه اندازی QA داریم. ممکنه که ما:

  1. به تازگی به عنوان صاحب بیزینس، پروژه یا استارتاپی رو شروع کرده باشیم و میخوایم تست منوآل و در ادامه اتومیشن رو بهش اضافه کنیم.
  2. اخیرا به عنوان کارشناس تست به پروژه یا شرکتی ملحق شدیم که فلوی مشخص QA، تیم تست و انجام اون به صورت استاندارد در این تیم وجود نداره. حتی ممکنه تنها نیروی QA اون مجموعه باشیم.
  3. تا به حال تست رو به روش های غیر استاندارد و به هر نحوی که ذهنمون رسیده بود انجامش داده بودیم و حالا میخوایم فلوی صحیح رو ایجاد کنیم.

این مقاله قراره شما رو در این ارتباط کمک بکنه و نشون بده که چطور میتونیم فرآیند QA و تیم تست رو ایجاد کنیم.

معرفی اتومیشن کمپ

· خواندن 2 دقیقه
محمد منفرد
مدیر اتومیشن کمپ

سلام! من محمد منفرد هستم. از سال ۱۳۹۰ تو حوزه IT مشغول هستم و از سال ۱۳۹۴ وارد حوزه تست نرم افزار شدم. شروعش با تست منوآل بود و بعدش ادامه با اتومیشن به خاطر بک گراند برنامه نویسیم. با شرکت های بزرگی مثل اسنپ همکاری کردم. چند بار تیم و واحد تست تشکیل دادم. افراد زیادی رو استخدام کردم (یا برای شرکتی که خودم توش بودم یا به عنوان مشاور). تیم لید بودم. مربی و مشاور بودم و چند سالی هم هست مهاجرت کردم و در حال حاضر تو شرکت آمریکایی بزرگی با عنوان آرشیتکت و تیم لید اتومیشن مشغول به کار هستم. لینکداین من و monfared.io (رزومه من)

داستان اتومیشن کمپ